אגודת הציירים והפסלים בישראל באר-שבע והנגב

דף הבית >> אודות האגודה
אגודת הציירים והפסלים בישראל, סניף באר-שבע והנגב הינה עמותה רשומה אצל רשם העמותות. האגודה מקבלת תמיכה מעיריית באר-שבע וממשרד החינוך, התרבות והספורט.

באגודה  109 חברים הכוללים ציירים, פסלים וצלמים הגרים ויוצרים בבאר-שבע, בקיבוצי הדרום ובערי הנגב ועד אילת. במהלך השנים  ארגנה האגודה לחבריה פעילויות רבות בבאר-שבע ומחוצה לה כגון תערוכות , קטלוגים, הרצאות, ימי ציור ונסיעות למוזיאונים.

האגודה שמה לה למטרה, מעבר לפעילויות הנ"ל, לנסות להרחיב את הידע הכללי של האמנים, להעשיר את תפיסת עולמם ולהתאים את נושאי יצירותיהם לרוח התרבות העכשווית כל זאת על ידי הרצאות, סדנאות, כיתות אומן והזמנת מרצי חוץ במגוון נושאים.

אודות האגודה

מטרת האגודה הינה לפתח דיון על הזיקה שבין האמנות הישראלית הגלובלית לבין הזהות המקומית במדבר הנגב. דיון זה עשוי להציב אותנו בעמדה חדשה מול האמנות הישראלית, המרכזית השולטת. 

כמו בכל איזור בישראל, קיימים בבאר-שבע והנגב  גוונים רבים של אנשים, קהילות, עמים ותרבויותיהם. כוונתנו איננה להציג תעודות דוקומנטריות ידעניות, על הפלורליזם התרבותי. היצירות אמורות להציג את הפלורליזם התחושתי של המציאות, להביע את התחרות אינסופית של התרבויות, בעוד הן מבליטות את ההבדלים שבין הזהויות.

המשימה שעומדת לאמנים היא, אפוא, פשוטה, אם יצליחו בכך. הדבר יתבטא בראש ובראשונה דווקא בשביעות רצונם העצמית, ובניסיון להתמקד בהסבר כלשהו המצביע על אפשרות לקריאה נוספת של המציאות המקומית. האמן למעשה חייב להתבונן במציאות שלו ולפרש את העולם שבו הוא חי ופועל. בלשון אחרת, האמן חייב להימנע מלחשוב בצורה אוניברסאלית, אנונימית ואנליטית, אלא לחשוב באופן פרטנית, מוחשית שיבליט את הנראה על חשבון המשמעות הכללית. אמני באר-שבע והנגב מהווים מיעוט בין אמני ישראל ובין אמני העולם הגלובלי. השוני שלהם לא נמצא בהרכב הגזעי והתרבותי לפחות לא כאן בארץ, הוא "שוני מדומה" קשור למקום ולזמן. פרדוקס נוסף, השוני לא בא מייצוג אמיתי של המקום והזמן, אבל ביכולת לבטל אם לא לפחות לערער על הכללים והנורמות המקובלים של המקום והזמן.
 
מוטי שדה (אסייג)
יו"ר אגודת הציירים והפסלים בישראל. באר-שבע והנגב.
 

אגודת הציירים והפסלים בישראל, באר-שבע והנגב | ת.ד.15201 באר-שבע 8412101

FacebookGoogle+Twitter